Kasım ATASOY Kişisel Web Sayfası

Expert of a lot of Work

Devam Eden Projeler

  • Lugatci.com (Türkçe & Arapça Dil Öğretimine Farklı Bir Yaklaşım) - Tasarım Aşamasındadır.

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr. Musa ALP ile ortak çalışmaları internet ortamına aktarılıyor. Proje ile Türkçe ve Arapça ortak kelimelerden yola çıkarak her iki dili konuşan kişilerin diğer dil konuşanlarla iletişim kurabilmesini ve gündelik işlerini görebilecekleri ifadeleri basit bir şekilde öğretmeyi amaçlayan uygulama tasarım aşamasındadır. Proje http://www.lugatci.com/ adresinde yayınlanacak olup, tahmini çıkış tarihi Ocak 2014'tür.

  • Online SPSS Uygulaması - Plan Aşamasındadır.

Doktora tez konusu olacak bu uygulama ile dünyaca ünlü SPSS uygulamasının kurulum ve maliyet gerektirmeyen, mobil cihazlar dahil çevrimiçi çalışabilecek, tamamen ücretsiz bir örneğinin hazırlanması planlanmaktadır.

  • Kamuda Hızlı Veri Toplama Aracı - Plan Aşamasındadır.

Kamu kurum ve kuruluşları için alt birimlerinden hızlı bir şekilde veri toplamaya yardımcı olacak her alanı tamamen özelleştirilebilir çevrimiçi veri toplama aracı hazırlanması planlanmaktadır. Özellikle Millî Eğitim Bakanlığı teşkilatlarında kullanılmak üzere, kısa sürede tasarım aşamasına alınacaktır.

  • Eğitsel Oyun - Plan Aşamasındadır.

Plan sürecinde Oynayarak Öğreniyorum adlı proje incelenmiştir. Günümüzde bilişim dünyasının yaşantımızın her alanına girmesi sebebiyle, Oynayarak Öğreniyorum projesi kapsamında bir eğitsel bir oyun hazırlanması planlanmaktadır. Kasım ATASOY, yüksek lisans tezini eğitim içerikli bilgisayar oyunları üzerinde yürütmektedir.

  • SimmiS Güncelleştirmeleri Devam Ediyor.

Seyhan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Modüler İletişim Sistemleri güncelleştirme çalışmaları devam ediyor. 2006 yılında başlayan proje Mart 2013'ten bu yana MEB sunucularında çalışacak şekilde yeniden tasarlanmaktadır. Proje kapsamında Çukurova İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Çukurova Haberci uygulaması da güncellenecektir. Şuan yazılan modüller; Kantin Modülü, MTSK Modülü, Bilgisayar Sınavı Modülü olarak sıralanabilir. Kısa süre içerisinde SimmiS Web Servis uygulaması da yayınlanacaktır.